Jaki piekarnik do zabudowy kupić? Na co zwrócić uwagę, wybierając piekarnik? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.
Jak dobrać odpowiedni piekarnik do zabudowy? Jakie parametry piekarnika są ważne? Które dodatkowe funkcje piekarników elektrycznych są przydatne? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego wpisu już teraz!
Spis treści
Jaki piekarnik elektryczny do zabudowy kupić?
Jaki piekarnik do zabudowy kupić? Wszystko zależy od tego, jakie masz potrzeby. Dlatego tak ważne jest, aby dopasować parametry piekarnika do naszych wymagań. Największą popularnością aktualnie cieszą się piekarniki elektryczne, które znajdziesz na stronie https://www.sferis.pl/piekarniki-3334 w atrakcyjnych cenach. Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie rozwiązanie?
Ważna jest przede wszystkim pojemność piekarnika. Jeśli często korzystasz z piekarnika i przygotowujesz obiad nie tylko dla siebie, ale i dla całej rodziny, najlepszą opcją dla Ciebie będą oczywiście piekarniki o pojemności 60-70 litrów. Dla singli oraz dla osób, które przygotowują w piekarniku niewielkie potrawy, optymalnym rozwiązaniem będą urządzenia o pojemności 40 litrów.
Kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę, jest oczywiście energooszczędność. Polecamy wybierać modele, które oznacza się symbolem A++. To aktualnie najekonomiczniejsze produkty, wyróżniające się małym poborem energii.
Do ważnych parametrów zalicza się również funkcjonalność. Nowoczesne urządzenia umożliwiają nie tylko pieczenie, ale także grillowanie, opiekanie czy gotowanie mikrofalowe. Funkcje i możliwości piekarnika dopasuj oczywiście do własnych potrzeb.
Pamiętaj również o odpowiednim rozmiarze, ponieważ piekarnik do zabudowy musi mieć wymiar dopasowany do zabudowy, w której planujesz go zamontować. Czasami konieczne może okazać się postawienie na mały piekarnik elektryczny.
Jakie dodatkowe funkcje mają piekarniki elektryczne?
Kupując piekarnik do zabudowy, warto zwrócić uwagę także na jego dodatkowe funkcje. Nie są one obowiązkowe, ale dla niektórych mogą okazać się bardzo przydatne. Ciekawą opcją jest między innymi programowalny timer. To funkcja, dzięki której piekarnik może włączyć się o określonej przez użytkownika godzinie. Dzięki temu możesz przygotować wcześniej obiad, zostawić go w piekarniku i po powrocie do domu cieszyć się ciepłym, gotowym posiłkiem.
Kolejną dodatkową funkcją jest gotowanie na parze. To świetna opcja dla tych, którym zależy na możliwości zdrowego gotowania oraz uzyskania chrupiących powierzchni. Sporą popularnością cieszą się także piekarniki ze wbudowanym termometrem. Dzięki tej funkcji nie będziesz musiał wyciągać mięsa, aby sprawdzić termometrem, czy jest ono już gotowe. Wystarczy ustawić interesującą nas temperaturę, a piekarnik samodzielnie wyłączy się, gdy potrawa ją uzyska.
Oczywiście warto decydować się na takie piekarniki, które mają także funkcję automatycznego czyszczenia. Do czyszczenia piekarnika wykorzystuje się wysoką temperaturę oraz odpowiednie ciśnienie. Dzięki temu tłuszcz oraz resztki jedzenia przemieniają się w popiół i gromadzą na dole piekarnika. Kiedy czyszczenie dojdzie do końca, można otworzyć piekarnik w celu zebrania popiołu. Piekarnik elektryczny oferuje przydatne programy automatyczne, a niezawodne prowadnice teleskopowe dają gwarancję, że nawet przy częstym użytkowaniu sprzęt posłuży przez wiele lat. Czyszczenie piekarnika jest bardzo proste, przy czym warto zapoznać się z dołączoną instrukcją i sprawdzić, czym najlepiej czyścić piekarnik elektryczny. Niektóre modele wyposażone są nawet w takie udogodnienia jak automatyczne otwieranie drzwi czy automatyczne wyłączanie, co zwiększa bezpieczeństwo. Do tego dochodzi możliwość podziału komory piekarnika, co skróci czas przygotowywania obiadów. Ciekawą opcją jest zdalne sterowanie smartfonem, jednak nie każdy użytkownik będzie korzystał z tej funkcji. Bardziej przydatne mogą się okazać poziomy czyszczenia piekarnika parowe.