Podobnie jak mięśnie ciała, mięśnie twarzy również ulegają napięciom przez co odczuwany jest dyskomfort bólowy. Przyczynia się to do powstania zmarszczek mimicznych. Dzieje się tak ze względu na nieustającą, codzienną pracę około 30 mięśni twarzy wyrażających nasze uczucia. Jak rozluźnić mięśnie twarzy? Wybierz masaże rozluźniające twarz!
Jak rozluźnić mięśnie twarzy?
Codzienna praca mięśni mimicznych, dzięki którym możemy wyrażać swoje emocje przyczynia się niestety do tworzenia się zmarszczek. Dodatkowo stresujący tryb życia powoduje, że mięśnie intensywniej pracują prowadząc do napięć i możliwości nabawienia się migren czy bruksizmu. Aby skutecznie rozluźnić mięśnie twarzy doskonale sprawdzają się masaże twarzy. Do jednych z najskuteczniejszych należą japoński masaż twarzy oraz masaż transbukkalny.
Japoński masaż twarzy
Japoński masaż twarzy to nie tylko skuteczna metoda na rozluźnienie napiętych mięśni ale również doskonała alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej. To rytuał odmładzający wywodzący się ze starożytnych chin a udoskonalony w Japonii. Jest to bezinwazyjna i naturalna metoda na poprawę wyglądu skóry. Masaż składa się z 4 etapów: rozluźniającego, drenującego, liftingującego i pobudzającego. W wyniku serii 10 zabiegów dochodzi do rozluźnienia mięśni twarzy, spłycenia zmarszczek, zwiększenia napięcia skóry, dotlenienia skóry i nadania jej naturalnego blasku oraz poprawy krążenia i usprawnienia wydalania toksyn.
Masaż transbukkalny
Masaż transbukkalny to kolejna propozycja dla osób borykających się z napięciem mięśni twarzy ale również z pojawiającymi się oznakami starzenia skóry. Jest to masaż charakteryzujący się opracowywaniem obustronnym tkanek twarzy a więc powierzchownie po skórze jak również wewnątrz jamy ustnej. Już kilka masaży w doskonały sposób rozluźnia spięte mięśnie jak również spłyca zmarszczki, wygładza bruzdy nosowo-wargowe oraz przywraca owal twarzy. To masaż działający zarówno na wskazania kosmetyczne jak i medyczne. Terapia mająca na celu przywrócić prawidłowe napięcie oraz elastyczność głęboko położonym tkankom.