Kartacz do brody to akcesorium typowo męskie, które służy do codziennej pielęgnacji brody i wąsów. Regularne korzystanie z kartacza i wyczesywanie brody przyspiesza jej wzrost oraz poprawia wygląd zarostu. Męskie kosmetyki do pielęgnacji zarostu oraz dobry kartacz są w stanie zmienić wygląd nawet najbardziej niesfornego zarostu i zamienić go w męski i dobrze odżywiony. Czesanie brody ma wiele zalet i do tego jest po prostu przyjemne! Zapraszamy do lektury!
Spis treści
Jak działa kartacz do brody?
Kartacz do brody jest jednym z podstawowych akcesoriów dla Gentlemana i każdego prawdziwego brodacza. Pomaga brodę ułożyć i sprawia, że wygląda ona bardzo estetycznie i elegancko. Ale zacznijmy od początku. Zwykłe grzebienie mogą skórę pod brodą podrażniać lub przez szeroki rozstaw nie docierać w każdy zakamarek. Kartacz z naturalnego włosia dzika (włosie dzika przypomina ludzkie włosy, tylko jest bardziej sztywne), dociera w każdy zakamarek nawet gęstego zarostu. Wykonując lekki masaż podczas szczotkowania poprawimy mikrokrążenie w skórze pod brodą, dzięki czemu pobudzimy cebulki włosowe do wzrostu. Szczotkowanie brody pomaga pozbyć się ze skóry pod brodą martwego naskórka, do którego inaczej nie mamy dostępu. Łuszczenie się skóry brody i swędzenie brody odejdzie w niepamięć jeśli będziemy regularnie używać kartacza!
Kartacz do brody — na co zwrócić uwagę
Jak przed zakupem każdej rzeczy, również przed wyborem kartacza warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Dzięki temu wybierzemy dobry kartacz oraz najlepiej dopasowany do naszych potrzeb. Przede wszystkim warto wybrać kartacz, który wykonany jest z produktów naturalnych lub dobrze je imitujących. Mają one wpływ na trwałość oraz funkcjonalność kartacza do brody. Drewniane rękojeści nie tylko wyglądają męsko i gustownie, ale wygodniej leżą w dłoni i są bardziej wytrzymałe. Szczególnie polecane są kartacze z włosia dzika. Naturalne włosie dzika idealnie wyczesuje zarost, nie szarpie go i nie wyrywa włosków, a delikatnie rozczesuje i pomaga pozbyć się resztek zanieczyszczeń, czy zalegającego na skórze brody sebum. Kartacz dobrze brodę wymasuje, co przełoży się na jej odżywienie od wewnątrz. Kartacz z krótką rękojeścią lub bez? Wszystko zależy od preferencji, chociaż kartacz umożliwia pewniejszy chwyt i większą kontrolę nad włosiem.
Jak dbać o kartacz do brody?
Kartacz do brody wykonany z drewna i włosia dzika powinien być odpowiednio traktowany, co dotyczy przechowywania i mycia. Włosie dzika to produkt pochodzenia naturalnego, swoją budową bardzo przypomina włosy ludzkie. Stąd kartacz z włosia dzika należy myć szamponem lub tym samym produktem, którego używamy do mycia brody. Nie należy używać silnych detergentów! Podczas mycia starajmy się nie naciskać za bardzo na włosie od góry szczotki, najlepiej wykonywać ruchy wzdłuż. Umytą szczotkę do brody zmywamy letnią wodą i pozostawiamy do wyschnięcia naturalnego. Bardzo ważne jest to, by kartacz położyć na ręczniku włosiem do dołu. Nadmiar wody w naturalny sposób spłynie po włosiu. Kartacz najlepiej przechowywać w ten sam sposób — włosiem do dołu, dzięki temu będzie się na nim gromadzić mniej kurzu. Kartacz myj tylko kilka razy a miesiącu, częste mycie kartacza może skrócić trwałość impregnatu do drewna.