Kaszel palacza nie należy do najprzyjemniejszych – o ile w ogóle jakaś choroba może być przyjemna. Jego objawy, czyli produktywny mokry kaszel ubrany w gęstą wydzielinę, może być niezwykle uciążliwy. Zwłaszcza gdy uaktywnia się z samego rana. Poranki to swego rodzaju rytuały, które każda osoba szanuje i skrupulatnie przestrzega ich zasad. Rano nie należy się spieszyć – powiedzenie „kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje”, jest tym bardziej realne, gdy dotyczy osób pracujących. Gdy z rana atakuje kaszel palacza, zabiera cenne minuty, które można przeznaczyć na znacznie ważniejsze poranne czynności, np. picie kawy i przeglądanie codziennych wiadomości w smartfonie. Gdy mokry kaszel zabiera Ci cenny czas, sięgnij po nebulizator siateczkowy.
Spis treści
Dla długotrwałej terapii
Wyobraź sobie, że budzisz się rano bez kaszlu. Twoje płuca nie ogranicza żadna blokada w postaci gęstego śluzu. Jesteś wolny od mimowolnych odruchów kaszlu, które wielokrotnie kończą się finalnym odkrztuszeniem plwociny. Wyobraź sobie, że Twoje marzenie, może być prawdą. Wszystko to możesz osiągnąć, dzięki nebulizatorowi.
Teraz trochę suchej teorii – dla przypomnienia. Według ogólnodostępnych źródeł nebulizator to specjalistyczne ogólnodostępne urządzenie, które pomaga w terapii schorzeń układu dróg oddechowych. Pojęcie to może kojarzyć Ci się z inhalatorem – i dobrze. Inhalator i nebulizator działają na podobnej zasadzie, jednak różnią się od siebie pod tym względem, że pierwsze z wymienionych urządzeń można używać doraźnie. Drugie zaś przeznaczone jest do znacznie dłuższych maratonów uporczywych dolegliwości.
Kompleksowo – w walce z infekcją dróg oddechowych
Choroby układu dróg oddechowych mnożą się bowiem jak oszalałe. Coraz częściej docierają do nas informacje również o innych przypadłościach, które atakują również inne układy w naszych organizmach – ale na ten temat kiedy indziej.
W walce z infekcją dróg oddechowych pomóc może – nebulizator siateczkowy. Dlaczego właśnie siateczkowy? Otóż: jest kilka rodzajów nebulizatorów. Wspomniane siateczkowe, kompresorowe oraz ultradźwiękowe. Takimi pojęciami określa się również inhalatory – w tym miejscu warto zaznaczyć, że nebulizator to również specjalna część inhalatora, która przyczynia się do powstawania aerozolu. Nebulizator jest to bowiem urządzenie, do przeprowadzania terapii wziewnej u chorych na schorzenia układu dróg oddechowych, a nebulizator siateczkowy, jest najbardziej wydajny spośród wymienionych pozostałych.
Niezastąpiony w przypadkach o charakterze przewlekłym
Leczenie inhalacjami, czyli drogą wziewną jest o wiele skuteczniejsze, niż inne znane metody. Syropy, tabletki, czy też okłady nie zadziałają tak samo, ponieważ zanim dotrą do miejsca, gdzie miały docelowo zadziałać, będą musiały przejść długą drogę do celu. W tym przypadku na działanie leku narażone są te organy, które są całkowicie zdrowe lub nie mają nic wspólnego z występującymi objawami.
Nebulizatory wytwarzają leczniczy aerozol (mgiełkę), który poprzez wdechy dociera bezpośrednio do dróg oddechowych. Mało tego, działa natychmiastowo, przynosząc ulgę w uporczywych dolegliwościach. Pomimo tego, że każde z urządzeń działa na podobnej zasadzie, tylko za pomocą innych metod, to najbardziej wydajny, jest właśnie nebulizator siateczkowy. Przy jego pomocy można podawać wszystkie leki przeznaczone do nebulizacji – informacje na temat substancji leczniczych możliwych do podawania za pomocą nebulizatora siateczkowego powinny znajdować się w ulotce informacyjnej dołączonej do zestawu. Podobnych porad może również udzielić lekarz pierwszego kontaktu lub specjalista pulmonolog.