Depilacja laserowa to bardzo popularny zabieg, polegający na usunięciu zbędnego owłosienia. Wykonywany za pomocą techniki laserowej, co sprawia, że skóra po nim pozostaje gładka na dłużej. Zwłaszcza dlatego, że wraz ze zbędnym owłosieniem usuwane są także mieszki włosowe. A to oznacza, brak możliwości odrośnięcia włosków w ciągu kilku tygodni. Dlatego właśnie zabieg należy powtarzać, aby móc pozbyć się wszystkich włosków, także takich, co dopiero zaczynają swój wzrost.
Warto także wiedzieć, że stosowanie depilacji laserowej jest najbardziej korzystne dla osób, którym włoski odrastają szybko, są one ciemne i dodatkowo istnieje konieczność ciągłego golenia się. Bo takie osoby zmuszone są do dużego samozaparcia, by regularnie się takiego zarostu pozbywać. Dodatkowym problemem są stale odrastające i to ciągle mocniejsze włoski.
Spis treści
Depilacja laserowa, czy samodzielne usuwanie owłosienia?
Samodzielne golenie się za pomocą maszynek do golenia, czy nawet stosowanie wosku, albo plastrów woskowych, może powodować podrażnienia skóry i jej zaczerwienienia. Depilacja prowadzona plastrami wosku to dość bolesne rozwiązanie szczególnie dla początkujących w tym temacie kobiet.
Polega to na naklejaniu plastrów na duże partie owłosienia na przykład na nogach. A następnie zrywanie ich gwałtownym ruchem. Dodatkowo takie szybkie i energiczne oderwanie powoduje podrażnienie i zaczerwienienie skóry. Jest to rodzaj zabiegu który jest wykonany dla urody i estetyki. Ale większość pań, które mają regularne problemy z powtarzającym się nadmiarem owłosienia, bardzo często rezygnuje już po pierwszym albo drugim razie. Bo okazuje się że problem nie znika mimo takiego poświęcenia z ich strony.
Laserowe usuwanie owłosienia
Depilacja laserowa polega na używaniu światła lasera, które wnika w głąb skóry uszkadzając cebulki włosa. Przez to nie ma możliwości ponownego odrośnięcia włoska. Jednak w czasie każdego zabiegu nie wszystkie włosy są w fazie wzrostowej. Dlatego zalecane jest powtarzanie zabiegów za kilka tygodni. Tak aby móc pozbyć się wszystkich włosków.
Najlepsze efekty da się uzyskać powtarzając go od 4 do 6 razy. Laser działa wyłącznie na te włoski, które są aktualnie w fazie wzrostu. Przez to powtórka zabiegu jest możliwa dopiero po miesiącu, albo 6 tygodniach.
Depilacja laserowa, czego nie wolno miesiąc przed?
Aby zabieg laserowego usuwania owłosienia był skuteczny, na miesiąc przed nim należy zrezygnować z takich czynności, jak:
- samodzielna depilacja woskiem, czy innymi metodami,
- stosowania kremów z retinolem,
- stosowanie kremów z kwasami owocowymi,
- stosowanie kremów z witaminą C,
- opalania się lub korzystania z solarium,
Laserowe usuwanie owłosienia – co ograniczyć tydzień przed zabiegiem?
A na tydzień przed zabiegiem zabrania się:
- używania samoopalaczy,
- używania kremów do depilacji,
- stosowania preparatów, które złuszczają skórę
Przeciwwskazania do stosowania depilacji laserowej
Zabieg nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży, albo które są w fazie karmienia piersią. Wówczas należy taki zabieg odłożyć w czasie. Kolejnym przeciwwskazaniem są infekcje skóry na ciele, w miejscu w którym taki zabieg ma być przeprowadzony. Należy wówczas zrezygnować z zabiegu na czas, aż skóra się wygoi.
Inne problemy skórne, uniemożliwiające zabieg, to łuszczyca, bielactwo. Zabieg nie zostanie przeprowadzony również, jeśli na ciele osoby, która chce z niego skorzystać jest aktualnie aktywna opalenizna. Depilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia nie może być też przeprowadzone, u osób, które spożywają regularnie w jakiejkolwiek postaci dziurawiec, albo nagietek.
Sprawdź ofertę depilacji laserowej w mieście Kraków: LeaClinic.pl/depilacja-laserowa-krakow.